Ana Sayfa > Bireysel Hosting > Gümüş Paket Web Hosting, web sitenizi görünür yapan şeydir Her ihtiyaç için hızlı, güvenilir planlar sunuyoruz.
Gümüş Paket49,99₺/yıl

Gümüş Paketimiz giriş seviyesinde disk alanı ve trafik sunmaktadır. Bu paketimizde Site Yapım Sihirbazı bulunmaktadır. Ayrıca Joomla, Wordpress, Drupal, vBulletin ve SMF gibi uygulamalar problemsiz olarak çalışmaktadır.

Aşağıda paketimizin özelliklerini görebilir, paketle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, satış öncesi sorularınız için bu formu kullanabilirsiniz.


1 Web Sitesi 5GB Disk Alanı 10GB Trafik 15 E-posta 2 Veritabanı

Satın Al

Web sayfalarını yayınlamak için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular sürekli açık ve günün her saati erişilebilir olmak zorundadır.
Sunucular datacenter dediğimiz özel odalarda saklanmaktadır. Bu odalarda sürekli bir sistem mühendisi, jeneratör, klima, metro internet (yüksek hızda internet) olması gerekmektedir. Tüm bu materyaller bir araya geldiğinde sunucu ve hosting hizmeti sağlanmış olmaktadır.
Tüm sunucularımız rack kasadan oluşmaktadır. Intel Xeon tabanlı işlemciler sunucu başına 2 adet olarak kullanılıyor. Her işlemcinin 8 çekirdeği bulunuyor. Toplamda çekirdek sayısı 16 adet olarak kullanılmakta. Her sunucumuz 96 GB ECC bellek ile çalışıyor. Kullandığımız diskler ise SSD ve 15.000 RPM SAS disklerden oluşuyor. Raid 10 olarak (Stripe + Mirroring) hızlı ve güvenli disk bileşimini tercih ediyoruz. Disklerimizden biri çalışmaz hale geldiğinde 2'inci anlık kopyası hiç bir kesinti olmadan devreye giriyor. Biz de problemli diski sunucuyu kapatmadan çıkartıp yerine yenisini takıp bilgilerin otomatik eşleşmesini sağlayabiliyoruz.
İkinci güç kaynağı, ikinci İnternet bağlantısı, ikinci diskler, ikinci işlemci gibi donanımlar sayesinde kesintisiz İnternet yayını sağlayabiliyoruz. Yapmış olduğumuz sunucu bakımları da dahil olmak üzere, son 12 aylık kesintisizlik oranımız %99,82. Sunucularımızda bir problem yaşanmayacağını garanti edemeyiz. Ancak yaşanacak kesintide ilk müdaheleyi dakikalar içerisinde gerçekleştireceğimizin garantisini verebiliriz ve veriyoruz. 7/24 sunucu gözetim yazılımlarımız sayesinde, sunucularımızdaki en ufak bir aksaklığı ilk olarak biz görüp anında müdahele ediyoruz.
Kullanmakta olduğumuz veri merkezi yedekli ve aktif 50 gbit İnternet hat kapasitesine sahiptir ve İstanbul, Türkiye'dedir. Yedek enerji altyapısı, soğutma ve yangın güvenliği gibi konularda çok büyük yatırımlar yapılmış durumdadır. 3 farklı ağ ile İnternet'e çıkış yapmaktayız. Juniper network ekipmanları ile ağ yönetimi ve Citrix Netscaler cihazlar ile DDOS, Cacheleme, Yük Dengeleme gibi işlemleri gerçekleştirmekteyiz.
Sınırsız hosting paketlerimizle ilgili bazı limitlemeler bulunmaktadır. Sınırsız paketlerimiz paylaşımlı hosting kapsamında bulunduğu için, sunucuda bulunan diğer müşterilerimizin de hizmet kalitesinin yüksek kalabilmesi için bu limitlemeler yapılmak zorundadır.
Tüm hosting paketinin kullanabileceği CPU limiti sunucunun %25 kapasitesinden yüksek olamamaktadır. Ayrıca hostingde bulunan tüm dosyaların sayısı 250 bin adedi aşmamalıdır. Bu rakam aşıldığı taktirde sunucularımızda performans kaybı yaşanmaktadır. Hostinge yüklenebilecek veya oluşturulabilecek bir dosyanın en yüksek boyutu 500 MB ile sınırlandırılmıştır. Hosting hizmetinin CDN, ses, video veya medya sunucusu olarak kullanılması, dosya depolama alanı olarak kullanılması mümkün değildir. MySQL veritabanı tüm hosting genelinde 1 GB boyutu aşmamalıdır.
Ücretsiz Domain, farklı bir firmadaki domaininizi bize transfer etmeniz durumunda da geçerlidir. Her paket için 1 domain limiti vardır. Her pakkete .XYZ uzantısı ücretsizdir, Altın Paket ve Karbon Pakette aşağıda belirtilen alan adları 1 yıl ücretsizdir.
Altın Paket ve Karbon paket için ücretsiz alan adları uzantıları : .com, .net, .org, .xyz, .biz, .info, .com.tr, .net.tr, .biz.tr, .info.tr, .tv.tr, .web.tr, .gen.tr, .name.tr, .tel.tr, .bbs.tr, .mobik12.tr, .org.tr
Türkiye Lokasyon Sunucular

Türkiye’nin en iyi altyapısına sahip Hız Hosting’e sitenizi taşıyın, ileri teknoloji altyapımız sayesinde sitenizin hız sınırlarını aşın…

En iyi Network Altyapısı

Teknolojiyi takip ediyoruz. Alt yapımızı bu doğrultuda sürekli güncelliyoruz. Müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için canla başla çalışıyoruz.

Destek Gerekirse Hep Yanınızdayız

Firmamız, haber sitelerinden, blog sitelerine kadar, e-ticaret sitelerinden, birçok farklı içerik sitesine kadar aklınıza gelebilecek her kategoride hizmet vermektedir.

Sitenizi Ücretsiz Taşıyoruz

Bir web sitesini bir sunucudan başka bir sunucuya taşımak kullanıcılar için çok zahmetli ve sıkıntılı bir iştir.